ඇඳුමක් ගන්න සාප්පු ගානේ යන එක හරිම යුද්ධයක්. සේල් සේල් කියල බෝඩ් ගහල තිබ්බට ඒවගේ ගොඩක් වෙලාවට තියෙන්නේ බාල රෙදි වලින් මහපුවා.. එහෙමත් නැත්නම් කොහේ හරි damage එකක්. හිතටත් හරියන පසුම්බියටත් බරක් නොවන දේවල් හොයාගන්න එක හරිම අපහසුයි. අද අපි කියල දෙන්නේ පසුම්බියට බරක් නොවෙන්න හොද ඇඳුමක් තෝරාගන්නේ කොහොමද කියල. online shopping කලත් මේ ගැටලුව තියනවා

ඩෙනිම් (denim)
මිල ටිකක් ගණන් උනත් හොද ඩෙනිම් එකක් ගත්තොත් කාලයක් අදින්න පුළුවන්. අඩු මිලට තියෙන ඩෙනිම් ගොඩක් වෙලාට බාල රෙදි වලින් මහපු ඒවා. ඒවා සෝදනකොට පාට යනවා වගේම හැඩයත් වෙනස් වෙනවා. ඒ නිසා පාවිච්චි කරන්න පුළුවන් කාලයත් තත්වයත් ගැන සලකා බලන විට මිලක් ගෙවා ලබා ගන්න ඩෙනිම් තම ලාභදායක වෙන්නේ. මිලදී ගැනීමට පෙර ඩෙනිම් එක හරි මැද්දෙන් දෙකට නමා හොඳින් ෆ්ලැට් කරන්න. පාද දෙක දිගින් අසමාන නම් එය බාල නිමැවුමක් . ඩෙනිම්  එකක තිබෙන සිප් එක, බොත්තම් වලිනුත් එහි තියෙන ගුණාත්මක බව මනින්න පුළුවන්.

ලිස්ප්ටික්(lipstick)
ලිප්ස්ටික් එකක මිල තීරණය වෙන්නේ එහි අඩංගු වෙලා තිබෙන අමුද්‍රව්‍ය වල ගුණාත්මක බව අනුවයි. හොඳ ලිප්ස්ටික් එකක මී ඉටි, එඬරු , පොල්තෙල් වැනි තෙල් වර්ගයක්, විටමින් A , E ,B හා කොලජෙන් අඩංගු වෙනවා.

සන්ග්ලාස් (sunglass)
බාල ප්‍රමිතියෙන යුතු සන්ග්ලාස් වලින් වෙන්නේ ඇස් වලට හානියක්. හොඳ ප්‍රමිතියක සන්ග්ලාස් නම් නිෂ්පාදනය කල සමාගමේ සලකුණ box එකේ හා සන්ග්ලාස් කුට්ටමේ තැනකත් සඳහන් විය යුතුයි. ඒ වගේම ඇතුලත පිරිසිදු කරන රෙදි කැබැල්ලක් හා සහතිකයක්ද විය යුතුයි. අවු කණ්නාඩිය මගින් වළක්වන්නේ කුමන වර්ගයේ පාරජබුල කිරණ ද යන්න හා එහි ලෙන්ස් එක මගින් වලක්වන තරංග යාමය පිළිබඳවත් සඳහන් විය යුතුයි.

කොට්න් ඇඳුම්
මේවා පරිසරයට හිතකාමී මෙන්ම සිරුරටත් සනීපයි.ඒ වගේම කොට්න් ප්‍රතිශතය වෙන විට මිලත් වැඩි වෙනවා. කෘතීම තන්තු නැති උසස් තත්වයේ කොට්න් ඇඳුමක් නම් එය අතේ මද වෙලාවක් තබාගෙන සිටින විට සිරුරේ උෂ්ණත්වයට ඇඳුමත් උණුසුම් වෙනවා.

පාවහන් (shoes)
හොඳ පාවහන් පාදයට සුව පහසුයි, බරත් නැහැ. හොඳ ප්‍රමිතියෙන් යුතු පාවහන් දෙකට නැමූ විට අඩිය නම්‍යශීලි නම්, එසේ නමන විට පාවහනේ උඩ කොටසේ හැඩය විකෘති නොවිය යුතුයි.එය හොඳ තත්වයෙන් පවතින්නක්. ඒ වගේම පවන්වල ඇති මැහුම ගැනත් සැලකිලිමත් වෙන්න ඕනි. එය මනා නිමාවකින් තිබිය යුතුයි වගේම ඒකාකාරී එල පැතිරී තිබිය යුතුයි.

බෙල්ට්(belt)
ජෙනුයින් ලෙදර් වලට වලට වඩා කෘතීම ලෙදර් වලින් සැදූ අඩු මිලකින් යුක්තයි. නමුත් ඒවා ඉක්මනින් කැඩී පලුදු විය හැකියි. ඔබ දිනපතා බෙල්ට් පළඳින කෙනෙක් නම් මිල වැඩි එකක් මිලදී ගත්තට ඔබට පාඩුවක් සිදු වන්නේ නෑ . බෙල්ට් එක උඩට වතුර බිංදු කිහිපයක් දැමු විට එය බෙල්ට් එකට උරා ගන්නවා නම් එය ජෙනුයින් ලෙදර් බෙල්ට් එකක් විදිහට සලකන්න පුළුවන්.

සිල්ක් (silk)

එදිනෙදා භාවිතයට ඉතාම සුදුසු රෙදි වර්ගය තමයි සිල්ක්. සේද ඇඳුමකින් හොදින් ශරීරයට වාතාශ්‍රය ලැබෙනවා වගේම තෙතමනය උරා ගත්විට වියළි තත්වයෙන් පවතිනවා. උසස් තත්වයේ සේද රෙද්දක් අතට ගෙන මද වේලක් පොඩි කල විට ඉරි හිටින්නේ නැහැ.ඉතාම සියුම් සලකුණු තමයි හිටින්නේ.

Pocket එකට match වෙන්න shopping කරමු

දෙවරක් සිතිය යුතු ඩිස්නි කුමරියෝ

සුරඟන කතා ශතවර්ෂ ගණනාවක් පුරා දරුවන් නින්දට පෙර රසවින්දේ පරම්පරාවෙන් රැගෙන එන්නක් ලෙසය. එම සුරඟන කතාවන් තිරයට රැගෙන එන විටදී අපගේ ළමා විය අවදි...

ඔබේ දරුවා නිවසේදී සිදුවන අතවර වලින් බේරෙන්න ක්‍රම 10

ඔබට අද යහපත් ජිවිතයක්, නිවහනක් ( home ) ලැබී ඇත්නම් එහි සැබෑ හිමිකරු ඔබ නොව ඔබේ මව්පියන් ය. නිවසේදී ( home ) පමණක් නොව සෑම...

පාදයේ ඇඟිලි වලින් හෙළිවන ඔබේ රහස්

වසර පන්දහසකටත් පෙර ඈත අතීතයේ මිනිසුන් පාද කියවීමේ ශාස්ත්‍රය දැඩි ලෙස විශ්වාස කරන ලදී. විශේෂයෙන්ම චීන සහ ඉන්දියානු ජාතිකයන් මෙය දැඩි ලෙස විශ්වාස කරන...

මේ මගේ කතාවයි – 01 කොටස

මම නෙත්මි. අවුරුදු 18ක දුවෙක් ඉන්න අවුරුදු 40ක අම්මා කෙනෙක්. බිරිඳක් නෙමෙයි. බිරිඳක් වෙලා හිටියද කියන්න නම් මමත් දන්නේ නෑ. අවුරුද්දක් වගේ කාලයක් මහ...

ඇඳුමට වෙන් වූ රහස් මෙන්න

ඇඳුම් පැළඳුම් තෝරා ගන්න, විවිධ විලාසිතාවන් හැඩවෙන්න යුවතියන්ගේ කැමැත්ත ඉතා ඉහලයි. ඇය තෝරාගන්නා විවිධ විලාසිතා අනුව ඇයගේ සුන්දරත්වය තව තවත් ඉස්මතු වෙනවා. ඒ නිසා...

මොකක්ද මේ පුරවැසි මාධ්‍යකරණය

පුරවැසි මාධ්‍යකරණය යනු වෘත්තීය ජනමාධ්‍යවේදීන් පුහුණු නොවූ පුද්ගලයන් විසින් ප්‍රවෘත්ති සහ තොරතුරු එකතු කිරීමත්, ලිවීමත්, සංස්කරණය කිරීමත්, නිෂ්පාදනය කිරීමත් හා බෙදාහරිමත් ලෙස සලකණු ලබයි. පුරවැසි...

විවාහක කාන්තාවන්ගේ දේපල අයිතිය සහ ගිවිසුම් අයිතිය

1879 වෛවාහක අයිතිවාසිකම් සහ උරුමය පිළිබඳ ආඥා පනත සහ 1923 වෛවහකගත ස්ත්‍රීන්ගේ දේපල ආඥා පනත මගින් දේපල සහ ගිවිසුම් සම්බන්දයෙන් විවාහක කාන්තාව මත පනවා තිබු...

කපුවෙක් ඇල්පිටියේ දී සිව් හැවිරිදි දැරියක බිල්ලට ගනී

රත්නපුර ප්‍රදේශයේ දෙදරු පියෙකු විසින් අසල්වැසි දැරියක බිල්ලටගෙන ඇතිබව, ඌරගස්මංහන්දිය පොලිසිය පවසයි. ඇල්පිටිය , ඌරගස්මංහන්දිය නගරයට ආසන්න ග්‍රාමීය ප්‍රදේශයකදී වයස අවුරුදු හතරක ළදැරියකට බරපතළ...

පරණ පණක්

කුඩා කල සිට පළහ ඌවෙ පදිංචිව සිටි මම, එහි ඇති වියලි පරිසරයට අනුගතව හැදී වැදුණු අයෙකු බව පැවසීමට නොපකිලේන්නෙමි. එම පරිසරයේ දක්නට ලැබෙන ,...