අද බොහෝ පිරිසක් නරඹන ටෙලි නාට්‍යය බවට පත් වී ඇත්තේ ඔබත් මමත් ඇයත් ( obath mamath ayath ) ඉන්දියානු ටෙලි නාට්‍යයි. මායා මල්හෝත්‍රා කියන්නේ මේ දවස්වල වැඩිපුර අහන්න ලැබෙන නමක්. මායා ධනවත් තරුණියක්. විලාසිතා සඟරාවක අයිතිකාරියක්. නමුත් පුංචි කාලේ තාත්තා අතින් වෙච්ච අතවරයක් නිසා ඇය ඉන්නේ මානසික ආතතියකින්. ඒ තමයි Beyhadh ටෙලිනාට්‍යයේ ප්‍රධාන චරිතය වුනු මායා මල්හෝත්‍රාගේ කතාව. මේ කතාව අපිට බලන්න වෙන්නේ ඔබත් මමත් ඇයත් නමින්.

 

ඔබත් මමත් ඇයත් ( obath mamath ayath ) හි මායා මල්හෝත්‍රා කවුද ?

මේ කතාවේ මායා මල්හෝත්‍රා ට රඟපාන්නේ ජෙනිෆර් වින්ගට් කියන 32 හැවිරිදි ඉන්දියානු නිළිය. අපිට මිට කින් මායාව හම්බවෙලා තියෙනවා. මිට අවුරුදු පහළොවකට විතර කලින් අපි බලපු ජනප්‍රිය ඉන්දියානු සොප් ඔපෙරාවක් එහෙමත් නැත්නම් ෆැමිලි ඩ්‍රාමා එකක් තමයි ප්‍රවීනා කියන්නේ . මේ චරිතයේ ප්‍රධාන නිළිය වන ප්‍රවිනාට හිටිය “ස්නේහා” ලස්සන දුවෙක්. ඒ දුවට රංගනයෙන් දායක වුනේ මේ ජෙනිෆර් තමා. ස්නේහා චරිතය පුංචි කලේ ඉඳලා අවුරුදු 45ක් විතර වෙනකම් විහිදිලා තිබුනා.

 

ඔබත් මමත් ඇයත් ( obath mamath ayath ) හි මායා රඟ පෑමට එක්වුයේ කොයි කාලේ සිටද ?

ජෙනිෆර් “ස්නේහා”චරිතය රඟපාන පටන් ගන්නකොට ඒ කියන්නේ 1999 වසරේදී එයාගේ වයස අවුරුදු 14යි. ප්‍රවීනා කතාව සම්පුර්ණයෙන්ම රුගත කරලා ඉවර කරන්න අවුරුදු 4ක් විතර ගිහින් තියෙනවා. ඉතින් දඟකාර ස්නේහාගේ චරිතය රඟපාපු ජෙනිෆර්ට ඒ කාලයේ රඟපාන්න අවස්ථා බොහොමයක් ලැබිල තියෙනවා. හැබැයි ප්‍රවීනා නාට්‍යයේ රඟපෑම එයාගේ පලවෙනි රංගනය නම් නෙමෙයි. ජෙනිෆර් රඟපාන පටන් ගන්නකොට එයාගේ වයස යන්තම් අවුරුදු 7ක් වුනා විතරයි. 1993දී රුගත කරලා 1995දී තිරගත වුන් “අකෙලේ හම අකෙලේ තුම්” චිත්‍රපටියේ පුංචි සොනුගේ නංගි පුජාගේ චරිතය රඟපාල තියෙන්නෙත් ජෙනිෆෙර්. 2000 අවුරුද්දේ ප්‍රදර්ශනය වුන “රජ කො රානි සේ ප්‍යාර් හෝ ගයා” කියන චිත්‍රපටියේ පුංචි දඟකාර “තන්තු”ගේ චරිතයට රඟපාන්නෙත් ඇයයි.

2013 අවුරුද්දේ රුගත කෙරුණ “ලව් කියා ඕර් ලග ගයේ” කියන විනෝදාත්මක චිත්‍රපටියේ “රියා”කියන ප්‍රධාන චරිතයත් , 2013 අවුරුද්දෙම රුගත කෙරුණ “ලව් රීබුත් නහි හොති” චිත්‍රපටියේ ප්‍රධාන චරිතයත් ජෙනිෆෙර්ගේ රංගන දායකත්වයෙන් නිර්මාණය වුණා . මේ විදිහට ජෙනිෆෙර් චිත්‍රපටි දහයක,ටෙලි නාට්‍ය එකොළහක වගේම එකංග නාට්‍ය දහයක රඟපාල තියෙනවා. රංගන ජිවිතයේ ඇය ලැබූ සම්මාන ගණන පහළොවක්.

1985 වසරේදී මැයි මාසයේ මුම්බායේ තමයි ජෙනිෆෙර් ඉපදිලා තියෙන්නේ. පුංචි කාලයේදීම මෝස්‌තර නිරුපණයට යොමු වෙලා හිටපු නිසා ඇයට උසස් අධ්‍යාපනය ලබන්න වෙලා නැහැ. කොහොම වුනත් 2012 අවුරුද්දේ ආසියාවේ සරාගීම කාන්තාවන් කියන ලයිස්තුවේ 21 වන ස්ථානය ලැබිල තියෙන්නේ ජෙනිෆෙර්ට. 2012 වසරේ අප්‍රේල් මාසයේදී සිං ග්‍රෝවර් කියන රුපවාහිනී නළුවා එක්ක විවාහ වුන ජෙනිෆර් ඉන් අවුරුදු දෙකකට පසු ඔහුගෙන් වෙන් වෙනවා. දැන් ඔහු විවාහ වෙලා ඉන්නේ බොලිවුඩ් නිලි බිපාෂා බාසු සමඟයි. මේ වෙද්දීත් ජෙනිෆෙර් ඉන්නේ තනිවමයි.

මායා මල්හෝත්‍රා කියන්නේ ටිකක් නපුරු චරිතයක් වුනත් සැබෑ නම් හුඟක් කරුණාවන්ත සමාජශීලි කෙනෙක්. කොහොම වුනත් ළඟදීම මේ තනිකමෙන් මිදෙන්න බලන් ඉන්නවා කියලයි ඇය කියන්නේ.

 

obath mamath ayath

ඔබත් මමත් ඇයත් හි සුරූපී මායා

සංවාදයට හැකි අතුරු මුහුණත් සහ චැට් බොක්ස් පහසුකම්

එදිනෙදා කාර්යාල වැඩ කටයුතු පහසුකර ගැනීම වෙනුවෙන් වැඩි දියුණු කරන මෙම පහසුකම් නිසා නුදුරේදීම ඇමෙරිකානු කාර්යාලවල කෘත්‍රිම බුද්ධි බිහිවීමට ඉඩ ඇති බවයි තාක්ෂණික විචාරකයින්...

හිස කෙස් රැකගන්න මේ විදිහට කරලා බලන්න

අද බොහෝ යුවතියන් අතර තියෙන ගැටළුවක් තමයි වියලි හිසකෙස් එහෙමත් නැත්නම් ඉක්මනින් කැඩී යන හිස කෙස්. ඒ වගේ තත්වයක් ඇති වෙන්නේ අපි කරන සමහර...

අසල් වැසියන් එක්ක මිත්‍රකම් බලාගෙනයි

අපි පවුලක් විදිහට සමාජයට මුහුණ දෙනකොට විවිධ සම්බන්ධතා ගොඩ නගා ගන්න වෙනවා. අපිට මුහුණ දෙන්න වෙන අභියෝග ජය ගත හැකිවන්නේ හැක්කේ ඒ වගේ සමාජ...

හැකියාවන් ඉදිරියේ සීමාවන් නොතකන ඇය සෙව්වන්දි

ඇය උපන්නේ අම්බලන්තොට ප්‍රදේශයේ මාමඩල නම් සොඳුරු ගම්පියසේයි. නිස්කලංක පරිසරයක ජීවිතේ ගෙවන සෙව්වන්දි දලදාවත්ත නම් ඇය, ව්‍යාපාරික කතක්, චිත්‍ර ශිල්පිනියක්, ලේඛිකාවක්, රංගන ශිල්පිනියක්, කඳු...

ගැබ් ගැනීම් ගැන ඔබ දැනුවත්ද

අනවශ්‍ය ගැබ් ගැනීම් නිසා තමන්ගේ සතුට අහිමි කර ගන්නේ නැතුව සතුට උපරිම ලෙස විඳ ගන්නේ කෙසේද? අප රටේ පවතින සංස්කෘතිය අනුව සමාජයේ දැනුම,ආකල්ප හා හැසිරීම්...

උදෙන්ම ජන්දේ දාපු කට්ටිය

2018 පළාත් පාලන ආයතන සඳහා වන ජන්ද විමසීම මේ වන විට ආරම්භ වී තිබෙනවා. කොලබ විශ්ව විද්‍යාලයේ ඇති ජන්ද මධ්‍යස්ථානයේදී අග්‍රාමාත්‍ය රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතා අද...

ලිංගික රෝග පිළිබඳව ඔබ දැනුවත් ද

පසුගිය ලිපි පෙළින් අපි ඔබව දැනුවත් කළා අනවශ්‍ය ගැබ් ගැනීමක් වලක්වන්නේ කෙසේද කියලා. සමාජයේ ඕනෑම පුද්ගලයෙකුට ලිංගික රෝග වැළඳීමේ අවධානම තිබෙනවා. ඉතින් thewoman.lk අපි...

ඔබේ ව්‍යාපාරය දියුණුවට

ඔබත් කැමති ඔබගේ ව්‍යාපාරය වඩවඩාත් දියුණු කරගන්න. ඒසේ ඔබ ඔබේ ව්‍යාපාරය දියුණු කරගන්න උත්සහ කරන කෙනෙක් නම් එම ව්‍යාපාරය දියුණු කිරීම සඳහා ඔබට විවෘත...

සාම්ප්‍රදායික ඔසරි විලාසිතාව වෙනස් කරන්න එපා

විලාසිතා පුද්ගලයාගෙන් පුද්ගලයාට වෙනස් වේ. වයස, අත්දැකීම්, පාරම්පරික උරුමය, අනුව ව්දිහිටි හා යොවුන් පරපුර විලාසිත කරන අකාරය වෙනස් වේ. නමුත් සංස්කෘතික වටිනාකමක් ඇති ඇඳුම්...