පෝලිමේ සිට සාප්පු තුන හතරකට පයින්ම ගොස් කේවල් කොට බඩු ගත්ත කාලයට තිතක් වැටුනේ මේ online සාප්පු සවාරි නිසයි. කිසිම තදබදයක්, රස්තියාදුවක්, මහන්සියක් නැතුව වුවමනා කරන දේ නිවසටම ගෙන්වා ගත හැකි මෙම ක්‍රමය දැන් තාක්ෂණයේ පිහිටෙන් ලෝකමය ආක්‍රමණය කොට ඇත. මේ online සාප්පු සවාරි ගැනයි.

අන්තර්ජාල පහසුකම තියෙන ඕනිම යන්ත්‍රයක් උපයෝගී කර ඔන්ලයින් සාප්පු සවාරි යන්න පුළුවන්. ඩෙක්ස්ටොප් පරිගණක, ටැබ්ලට් පරිගණක, ජංගම දුරකථන, වැනි ඕනිම උපකරණයකින් ඔන්ලයින් සාප්පු සවාරි යන්න පුළුවන්. ඒවාට ෂොපින් සර්ච් එන්ජින් නමින් සෙවුම් යාන්ත්‍රණ සකසා තිබෙනවා. ඒවායේ එක එක අලෙවිකරුවන්ගේ සහ නිෂ්පාදකයින්ගේ වෙළඳ භාණ්ඩ මිල සමඟ ඉදිරිපත් කොට ඇති අතර එක එක සෙවුම් යන්ත්‍ර වල මෙම මිල වෙනස් විය හැකිය. එවිට ඒවායේ මිල සසඳා අඩුම මිල යතේ ඔබට අවශ්‍ය භාණ්ඩ තෝරා ගත හැකිය.

ඔබට මිලදී ගැනීමට අවශ්‍ය උපකරණයේ නම සෙවුම් යන්ත්‍රයේ ටයිප් කොට සොයා බැලීම කල හැකියි. නමුත් මේ ක්‍රමය වඩාත් සුදුසු වන්නේ යාන්ත්‍රණයක වට්ටම් ලබන පාරිභෝගිකයෙකු නම් පමණයි. එසේ නොවේ නම් ගුගල් වැනි සාමාන්‍ය සෙවුම් යන්ත්‍රයක ඔබට අවශ්‍ය දේ සොයා බැලිය යුතුයි. මෙහිදී ඔබ සොයන වපසරිය දැක්වීම ඉතා සුදුසුයි. උදාහරණයකට “TV prices in Sri Lanka”

භාණ්ඩ වල ප්‍රමිතිය පිලිබඳ වගකීම තිබෙන්නේ ඔබේ අතේයි. අදාළ භාණ්ඩ මිලට ගැනීමේදී එහි දී ඇති විස්තරය හොඳින් කියවන්න. සවිස්තරව අදාල භාණ්ඩයේ විතර වෙබ් පිටුවේ පල නොවේ නම් අදාළ ඔන්ලයින් සාප්පුවේ ඇති පාර්භෝගික සේවා අංකයට කතා කොට විස්තර දැනගත හැකිය. එසේත් නොමැතිව විස්තරයක් පල නොකොට පාරිභෝගික සේවා ලබා ගත නොහැකි නම් එම භාණ්ඩ මිලදී ගැනීම ඉතා අනතුරුදායකයි.

ඔන්ලයින් සාප්පු වල මුදල් ගෙවිය හැකි ක්‍රම දෙකක් තිබෙනවා. ඒ භාණ්ඩය වෙන් කල විගස ගෙවීම් කිරීම හෝ භාණ්ඩය ලැබුන පසු ගෙවීම් කිරීමයි. මින් ආරක්‍ෂිත ක්‍රමය වන්නේ භාණ්ඩ ලැබුන පසු ගෙවීම් කිරීමයි. එවිට භාණ්ඩයේ තත්වය සොයා බලා ගෙවීම් සිදු කල හැකියි.

ඔබ ලංකාවේ නොවන ඔන්ලයින් සාප්පුවකින් භාණ්ඩ මිලදී ගතහොත් අන්තර්ජාතික මුදල් ඒකක පිලිබඳ දැනුම ඔබට තිබිය යුතුය. විවිධ යාන්ත්‍රණ ඒ ඒ රටේ මුදල් ඒකක භාවිතා කරනු ලබයි. ඔන්ලයින් සාප්පුවකින් ඔබ මිලට ගන්න භාණ්ඩ ඔබ වෙත සැපයෙන දින ගණන එම සාප්පු වෙබ් පිටුවේ සඳහන් කර තිබේ. එමෙන්ම භාණ්ඩ බෙදා හැරීම සඳහා ඔවුන් අය කරන ගාස්තුවද ඔබ භාණ්ඩය වෙනකල වහාම දැනුම්දෙනු ලැබේ. ඒ පිලිබඳ සැලකිලිමත් වී භාණ්ඩ මිලදී ගැනීමට ඔබ උනන්දු විය යුතුය.

online සාප්පු සවාරියක් යමු

ජාතික වනෝද්‍යානය නරඹා අතේ ඇති මුදලට සතුටු වෙන්න එන්න උඩවලව Happy elephant resort

දෙස් විදෙස් සංචාරකයන් වසර පුරාම දැක ගත හැකි සංචාරක ප්‍රදේශයන් අතුරින් උඩවලව ප්‍රදේශයට හිමි වන්නේ සුවිශේෂී ස්ථානයක්. උඩවලව ජාතික උද්‍යානය, ඇත් අතුරු සෙවණ, රිදීගම...

සිහිල් සුළං රැල්ලේ ගීතයේ ඇත්තම තේරුම මෙන්න

සිහිල් සුළං රැල්ලේ ඔබේ සුවඳ මුසුවේ.. ආදරයේ මද සිනිදු පහස ලැබ හදවත දළු සෙලැවේ .... සුදු වැළිකතරේ පිපුණ මල වගේ ලොව්තුරු රස ගංගා ඔබේ ආදරේ...

තමාගේ අඩු පාඩු නැත්නම් හිනාවෙන්න

මේ වචන තුන කාසියක දෙපැත්ත සහ කාසියේ දාරය වගේ. ඇත්තටම මොකක්ද මේ වචන තුනේ සැබෑම අර්ථය. ඔය වචන ඇහෙනකොට අපේ ඔළුවට එන රූප කීයපයක්...

සිවිල් නීතිය ගැන දන්නවද

අපි සමාජයේ ජිවත් වෙනකොට නීතිය ගැන සාමාන්‍ය දැනීමක් හෝ තිබීම අත්‍යවශය කාරණාවක්. නීතිය, සිවිල් නීතිය, අපරාධ නීතිය ලෙස කොටස් දෙකකින් යුක්ත වෙනවා.  අපි අද ලිපි...

ඉන්දියානු රුමතියන්ගේ රුපලාවන්‍ය රහස්

ඉන්දියාව කියන්නේ ලෝකයේ ලස්සනම කාන්තාවන් සිටින රටවල් අතුරින් ප්‍රමුඛ ස්ථානයක් ගන්නා රටක්. ඒ වගේම ලස්සන කාන්තාවන් වදින ප්‍රමාණයක් ඉන්න රට තමයි ඉන්දියාව. මොකක්ද මේ...

උත්සව අවස්ථාවකට දැල්ලන් කරියක්

දැල්ලන් කියන්නේ ප්‍රෝටීන් බහුල ආහාරයක්. ඒවගේම තමයි තරමක් උෂ්ණාධික කෑමක් විදිහටත් දැල්ලන් හදුන්වන්න පුළුවන්. බොහෝ වෙලාවට උත්සව අවස්ථාවන්වලදී කුකුළු මස් කාරී එහෙමත් නැත්නම් මලු...

බිහිසුණු දින 49ක්

ග්‍රහ ලොව යක්ෂයා වූ රුධිර කාරක කුජ ග්‍රහ තාරකාව ජනවාරි මස 17 වන දින පාන්දර 5.11 ට වෘශ්චික රාශියට පිවිසෙයි. ඒ අනුව ඉතා බලවත්...

යශෝධා විමලධර්මට හැඬවුණු මංගල සීනුව

Modal :Yashodha Wimaladharma Photography : Champika Rathnayaka Bridal Dresser : Chami Perera Chami Perera Bridal Salon Branch : Colombo & Bandarawela Contact :...

සුපර් මාර්කට් මේනියාව ඔබටත් වැළඳිලාද

සුපර් මාර්කට් ( supermarket ) යන නිත්‍ය පාරිභෝගික පිරිස වන්නේ ඉතා සුළු නාගරික පැලැන්තිය විතරයි. අනෙකුත් සාමාන්‍ය පාර්භෝගිකයින් යන්නේ ඉඳල හිටලා පොඩි පාරිභෝගික ආතල් එකක්...