සම්භාහන ආයතන වල ගැහැණු ළමයින් ඉන්නේ වෙනත් හේතු සාධක නිසාය. ඔවුන්ගෙන් බොහෝ අය ගම්බද සිංහල හෝ දෙමළ පවුල් වලට අයත් අය වේ. කවදාවත් මේ පවුල් ජීවිතයේදී ඔවුනට ආගමික පදනමක් තිබී නොමැති බව පෙනේ. ඔවුනට සම්භාහන ආයතන වලට එක්වීමට සිදු වන්නේ ජිවන කරදර නිසාවෙනි. එක්කෝ රස්සාව නැතිවීම, නැත්නම් ගබ්සාවක් හෝ වෙනත් එවන් උග්‍ර ප්‍රශ්නයකින් පසු මෙවැනි ස්ථාන වලට ඔවුහු නිකම්ම වැටෙති. 86% කාන්තාවන්ට මෙතැනට මඟ පෙන්වන්නේ මිතුරියන්ය. 10% කට මඟදී හමුවන කාන්තාවන්ය. ඉතිරි 4% තමන් සොයා දැනගෙන එන අය වේ.

හදිස්සියේ තරුණියක් ගැබ් ගනියි. පෙම්වතා ගබ්සා කිරීමට ඇයට යෝජනා කරයි. ගබ්සා කිරීමෙන් පසුව ඔහු ඇයව රැකියාවකට කියා ගෙනවිත් භාර දෙන්නේ මෙවැනි ස්ථානයකටයි. තමාට සිද්ධ වූ දෙයට කම්පා වන ගැහැණිය කෙසේ හෝ රක්ෂාවක් ලබාගෙන ගෙදරින් ඈත් වීමට සිතයි. ඒ නිසා අනුන්ගේ ඇඟ පිරිමැදීම වැනි මේ රස්සාවට කැමති වෙයි. තරුණයා ඉන්පසුව ඇයව අත හරියි. ඇයට රක්ෂාවේ දිගටම සිටිනවා ඇරෙන්නට වෙන කළ හැකි දෙයක් නොමැත. සමහරු යෙහෙළියක් මේ සම්බාහන මධ්‍යස්ථානයක් ගැන කි විට එහි යෑමට කැමති වෙයි. විශේෂයෙන්ම නුපුහුණු ශ්‍රමය ඇති කාන්තාවන්ට මෙතරම් ලේසියෙන් ලබාගත හැකි වෙනත් රක්ෂාවක් නැහැ. රක්ෂාවට ඇවිත් තමන්ට ලබාගත හැකි වාසි ගැන දැනගත් විට ඔවුහු මෙයට කැමති වෙති. හොඳින් ඇඟ පිරිමද්දොත්, පොඩ්ඩක් ලිංගික වාසි ලබා දුන්නොත් තමන්ට හොඳ ආදායමක් ලබා ගත හැක.

මේ කාන්තාව ගැන සිතන්න. ඇගේ වයස අවුරුදු 22යි. ඇය ප්‍රධාන ආචාර්යවරයකුගේ සහ ගුරුවරියකගේ දියණියක්. ඇය අ.පො.ස. උ/පෙළ දක්වා ඉගෙන ගනී. මේ කාලයේදී ඇයට තරුණ පෙම්වතා මුණගැසේ. අම්මාත් තාත්තාත් ගුරුවරු වුවත්, ඇගේ සමාජානුයෝජනය ගැන උනන්දු වූ බවක් නොපෙනේ. ඇය ආශ්‍රය කරන අය, කියවන පොත පත, යන එන තැන්, හිතන පතන විදිහ ගැන දැනගන්නට අම්මා කවදාවත් උත්සහ කළේ නැත. ඇගේ වටිනාකම් හැඩගැසෙන්නට දෙමවුපියන් කිසි විටෙකත් උනන්දු වුයේ නැහැ. මේ නිසාම තරුණයා සමඟ පැනගිය ඇය ගබ්ගනියි. තරුණයා ඇය රැගෙන ගොස් ගබ්සා කරන්නේය. ඉන්පසුව ඔහු ඇයට රක්ෂාව කිරීමට යෝජනා කරන්නේ සම්බාහන ආයතනයක. එය කොයිවිදිහේ තැනක්ද ඇය නොදත්තේය. ඇය වැඩ කරන්නට යවා කීප දිනකට පසු ඔහු නැවත පැමිණෙන්නේ නැහැ. ඉන් පසුව ඇයට ඔහු සොයා ගැනීමටද පවා අපහසු විය. ඇය මෙම රස්සාව කරගෙන යන්නේය. දැන් ඇය සම්බාහන ආයතනයේම ජිවත් වන්නියකි. ” මට වෙන කරන්න දෙයක් නැහැ, මං සම්බාහන වැඩ කරලා සල්ලි හොයා ගන්නවා. මං ලඟට නිතරම එන තරුණයෝ හතරදෙනෙක් ඉන්නවා. ඒ අය මට සල්ලි දෙනවා. මං මෙතනින් පිට යන්නේ කලාතුරකින්. එහෙම යන්නේ එයින් එක් අයෙකු කතා කලොත් විතරයි. එතකොට මට හොඳ ආදායමක් ලැබෙනවා “

අවුරුදු 32ක් වන කාන්තාවකට සම්බාහන ආයතනයක් පෙන්වුයේ ඇගේ මිතුරිය විසිනි. ඇය කොළඹ නගරයේම කෙනෙකි. ඇගේ ස්වාමිපුරුෂයා තදින්ම මත්පැන් වලට ඇබ්බැහි වී ඇයට මහත් සේ හිරිහැර කරන්නේය. මේ අවස්ථාවේ තමයි ඇයගේ මිතුරිය විසින් ඇයව සම්බාහනය ආයතනයට රැගෙන එන්නේ. මෙතනට පැමිණි පසුව ඇය මසාජ් කිරීමට අමතරව එතන කැෂියර් විහිහටද සේවය කරයි.

 

ඉතිරි කොටස මීළඟ ලිපියෙන් බලාපොරොත්තු වන්න…

උපුටා ගැනීමකි

ලිංගික ක්‍රියාකාරකම් සහ ලිංගික ක්‍රියාකාරීන් ඇති වන්නේ ඇයි – 2 කොටස

කටට රසට අච්චාරු

ඇඹරැල්ල අච්චාරු අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය : පැසුණු ඇඹරැල්ල ගෙඩි 07 අඹරාගත් අබ මේස හැදි 01 විනාකිරි මේස හැඳි 01 අඹරාගත් ගම්බිරිස්, මිරිස් මේස හැඳි 01 සිනි තේ හැඳි 01 ලුණු කුඩු තේ...

රේඩ් මාර්තු 16 සිට

මාර්තු 16 තිරගත වීමට නියමිත රේඩ් නවතම චිට්‍රපටයෙහි අජය දේව්ගන් සහ එලෙනා ඩි කෘස් ප්‍රධාන රංගන දායකත්වය දෙයි. මෙහි අධ්‍යක්ෂණය රාජ් කුමාර් ගුපතා, තිර...

ආවාට ගියාට ඇඳුම් තෝරන්න එපා

ඇඳුම් පැළදුම් කියන්නේ ඕනිම කෙනෙකුගේ පෞර්ෂයට බලපාන ප්‍රධාන දෙයක්. ඇඳුමෙන් ඔබේ ප්‍රතිරූපය නංවන්නත් විනාශ කරන්නත් පුළුවන්. තමන්ගේ හැඩරුව ඉස්මතු කරන, ප්‍රසන්න හැඟීම් ඇතිවන ඇඳුම්...

දුරකතනයට හොද කවරයක් තෝරාගන්නේ මෙහෙමයි

ඉහල මිලක් දීල ස්මාර්ට් දුරකතනයක් ගන්නේ ෆැෂන් එකට වගේම කාලයක් පාවිච්චි කරන්නත් එක්කයි. නමුත් එයට කවරයක් නොදා සිටීමෙන් හදිසි අවස්ථාවකදී බිම වැටීමක් වැනි දෙයක්...

කාන්තාවන්ට එරෙහිව සිදුවන අපරාධ වැරදි

ස්ත්‍රී දුෂණය ( Rape ) - දණ්ඩ නීති සංග්‍රහයේ 363 වගන්තිය   * 1995 අංක 22, 1998 අංක 29, දරන පනත් මඟින් දණ්ඩ නීති සංග්‍රහයට කරන...

ඇත්ත ඇති සැටියෙන් පිළිගෙන සැබෑ ලෙස ජිවත් වෙන්න

අපි සියල්ලන්ම අපේ ජිවිතයේ ඇති අරමුණු කරා අපි විවිධ මාර්ග ඔස්සේ ගමන් කරමින් සිටිනවා. අපි හැමෝටම බාධක නැති මාර්ග හම්බවෙන්නේ නැහැ. අපේ අතරින් සමහරක්...

අතේ ගෙනියන්න පුළුවන් ස්කෑනර්

මොනවා හරි වැදගත් දෙයක් පොතක, පත්තරයක තිබුනිත් එක පිටපත් කරගන පුළුවන් හොදම හා ඉක්මන්ම විදිහ තමයි ස්කෑන් කරගැනීම. එකට ඉතින් ෆොටෝකොපි ෂොප් එකකටම යන්න...

mega sale in cool planet

7 March - 9 March 7 March at 9:30 to 9 March at 8:30 JR Jayewardene Centre JRJC No 191 Dharmapala Mawatha, Colombo, Sri Lanka

චාරිකා – 01

මේ කතාව අතීත කතාවක්. මම ඉස්කෝලේ යන කාලේ. ඒ කාලේ Mobile Phone, WhatsApp, Facebook ඔය මුකුත්ම තිබුණේ නැති කාලයක්. හැබැයි හරිම සුන්දරයි. ඒ කාලේ...