කෝපි (coffee) කියන්නේ අපේ රටේ හුගාක් දෙනා කැමති පානයක් (drink). අපේ රටේ විතරක්ම නෙමෙයි ලෝකෙම ගත්තත් කොපි(coffee) ජනප්‍රිය පානයක්. මහන්සි වෙච්ච වෙලාවක කොපි (coffee) කෝප්පයක රස බලන්න තියනවා නම් විඩාව මහන්සිය නිවී ගොස් ඉක්මන් ප්‍රබෝධයක් ගෙන දෙනවා. එහෙම නැත්නම් සීතල වෙලාවක උණුසුම් වෙන්නත් හොඳම පානය කිවුවොත් නිවැරදියි. කොපි මේ විදිහට අපේ ජිවිත වලට කිට්ටු වෙන්න හේතුව තමයි කොපි වල තියෙන කෆෙන්. නමුත් ඔබ දන්නවා ද කොපි කියන්නේ පානයක් පමණක් නොවන බව? කොපි වලට පුළුවන් ඔබව ලස්සන කරන්න.

 

 

අද බොහෝ යුවතියන් කාන්තාවන් කැමතියි ලස්සන වෙන්න. ඒ ලස්සන හැමදාම තියාගන්නත් අද තරුණියන් බොහෝ දේ කරනවා. විවිධ ක්‍රීම් වර්ග භාවිතා කර සම පැහැපත් කර ගන්නවාට වඩා ස්වභාවික ද්‍රව්‍යක් භාවිතා කර සම පැහැපත් කර ගන්නවා නම් විවිධ ආසාත්මිකතා වලින් වැළකෙන්න ඔබට පුළුවන්. මේ නිසා බොහෝ රසායනික නිෂ්පාදන වෙළෙඳපොළට පැමිණ තිබෙනවා. ඒවායින් සමහරක් ඔබේ සෞඛ්‍යයට අහිතකරයි. ක්‍රීම් වර්ග විතරක් නෙවෙයි වෙනත් හානිදායක ඉන්ජෙක්ෂන් පවා ඕනෙම ගාණක් දීල භාවිත කරන්න ගොඩක් අය උත්සාහ කරනවා. කොපි කියන්නෙත් අපේ සම පැහැපත් කරගන්න වගේම කොන්ඩේ ලස්සනට තබා ගන්නත් වැදගත් වෙන ස්වභාවික ද්‍රව්‍යක්නේ. ඉතින් අපි බලමු කොපි වලින් ලස්සන වෙන්නේ කොහොමද කියලා.

 

කෝපි (coffee) නාමු

සීනි රහිත කෝපි කෝප්පයක් සාදා ගන්න. දැන් එය නිවෙන්නට හරින්න. ඔබ ස්නානය කරන වතුර එකට මේ කොපි කෝප්පය එකතු කර ගන්න. පරිසර තත්වේ නිසා දුර්වර්ණ වූ සම යළි යතා තත්වයට පත් කර ගන්න මේ කොපි කෝප්පය ස්නානය වැදගත්. ඒ වගේම හිස කෙස් ගොඩාක් තුනී නම් නාන වෙලාව එනකම් කොන්ඩේ ටිකක් ඝනකම් කරලා පෙන්වන්නත් මේ කොපි කෝප්පය උදවු වේවි.

 

coffee

 

කොපි (coffee) ස්ක්‍රබ් එකක්

ස්වභාවික කොපි කුඩු මේස හැන්දකට, සිනි තේ හැඳි තුනක්, ඔලිව්, පොල්තෙල් හෝ ඔබ කැමති තෙල් තේ හැඳි තුනක් එකතු කරන්න. මේ මිශ්‍රණය ඔබේ සම මත වක්‍රාකාරව පිරිමදින්න. අතේ වැලිමිටේ, දෙපයේ දණහිස් ආදී ස්ථාන වලට වැඩි අවධානයක් යොමු කරන එක හොඳයි. මැරුණු සම ඉවත් කරලා, සුන්දර සමක් මතු කරවන්න මේ ස්ක්‍රබ් එක ඉතාම සුදුසුයි. ඒ වගේම අනෙකුත් ස්ක්‍රබ් වගේ සම වියෙලෙන්නෙත් නැති එක ඔබට අමතර වාසියක් ද වෙනවා.

 

coffee

 

කොපි ආලේපනය

මාස්ක්, එහෙමත් නැත්නම් සැමට ගුණ දෙන ආලේපන හදා ගන්නත් කෝපි ඔබට උදවු වෙනවා. සියුම්ව කුඩු කර ගත කෝපි, කිරි ස්වල්පයක් එක්ක මිශ්‍ර කරලා තලපයක් සාදා ගන්න. ඔබේ මුහුණ පිරිසිදු කර ගන්න. දැන් ඔබ පිරිසිදු කර ගත ඔබේ මුහුණ මත මේ කොපි ආලේප කරන්න. විනාඩි තිහක ( වි 30 ) පමණ කාලයක් මෙය මුහුණ මත තාබගෙන සිටින්න. මෙය විනාඩි තිහක පමණ කාලයක් මුහුණ මත තබාගෙන සිටීමෙන් ඔබට පැහැදිලි සමක් ලබා ගන්න උදවු වේවි.

 

coffee

 

කොපි වලින් පාද සත්කාරයක්

කොපි ටිකක් හදා ගන්න. මඳ උණුසුම් වතුර පිරවූ බේසමකට මේ කොපි ටික එකතු කරන්න. දැන් ඔබේ දෙපා මේ බේසමේ ගිලවාගෙන සිටින්න. දෙපා වියපත් වීම අඩු කරන්න. මේ ක්‍රමය හොඳ උදවුවක්.

 

coffee

කොපි වලින් හැඩ වෙන්න ඔයත් කැමති ද

ඉන්දියානු රුමතියන්ගේ රුපලාවන්‍ය රහස්

ඉන්දියාව කියන්නේ ලෝකයේ ලස්සනම කාන්තාවන් සිටින රටවල් අතුරින් ප්‍රමුඛ ස්ථානයක් ගන්නා රටක්. ඒ වගේම ලස්සන කාන්තාවන් වදින ප්‍රමාණයක් ඉන්න රට තමයි ඉන්දියාව. මොකක්ද මේ...

Bra එකෙන් පියයුරු පිළිකා ඇති වෙනවද

ඔබ දන්නවා කාන්තාවක් වුණා ම තමන්ගෙ ශරීරයේ හැඩය වගේ ම සුන්දරත්වය ගැන පුදුමාකාර උනන්දුවක් දක්වනවා. ඒ නිසා ම ඒ අය ඇඳුම්පැළඳුම් පවා තෝරාගන්නේ විශේෂ...

අනුෂා කොඩිතුවක්කු අවසන් පුර්ව වටයෙන් ලෝකඩ පදක්කමක් දිනා ගනී

21වන පොදු රාජ්‍ය මණ්ඩලීය ක්‍රීඩා උළලේ බොක්සිං කිලෝග්‍රෑම් 48 - 51 බර පංතිය අවසන් පුර්ව වටයෙදී අනුෂා කොඩිතුවක්කු සමඟ මේරි කොම් තරඟ වදින ලදී. එම...

ලස්සන රුවකට නින්ද ගැන අවධියෙන් ඉන්න

රුව ගැන සැලකිලිමත් වෙන බොහෝ දෙනෙකු අවධානය යොමු කරන්නේ බාහිර අලංකරණය පිළිබඳ පමණි. බාහිර රු සපුව වඩාත් සුන්දර කරගත හැක්කේ කායික නිරෝගීබව තුලින් බව...

ඇත්ත ඇති සැටියෙන් පිළිගෙන සැබෑ ලෙස ජිවත් වෙන්න

අපි සියල්ලන්ම අපේ ජිවිතයේ ඇති අරමුණු කරා අපි විවිධ මාර්ග ඔස්සේ ගමන් කරමින් සිටිනවා. අපි හැමෝටම බාධක නැති මාර්ග හම්බවෙන්නේ නැහැ. අපේ අතරින් සමහරක්...

අත්වැල ගිලිහී – 01 කොටස

මට මගේ අම්මා ගැන මතකයක් නෑ. තාත්තගෙන් ඇහුවට කවදාවත් මට උත්තරයක් දුන්නෙත් නෑ. මට අම්මාව දකින්න තිබුණ එකම විදිය තාත්තා ළඟ තිබුණ පුංචිම පුංචි...

ඉක්මනට සුදු වෙන ස්භාවික ආලේපනක්

සුදු වෙන්න, සම පැහැපත් වෙන්න, කියාවෙළඳ පොලේ තියෙන නොයෙකුත් ක්‍රිම් වර්ග ඔබ මේ වෙනකොටත් භාවිතා කරනවා ඇති. ඒ බොහෝ ක්‍රිම් වල බ්ලිචින් අඩංගු නිසා...

මහනුවරට ඇඳිරි නීතිය

අද දින (05) මහනුවර දිගන ප්‍රදේශයේ ඇති වූ නොසන්සුන්කාරී තත්වයක් මත හෙට (06) පෙ.ව. 6.00 දක්වා වහාම ක්‍රියාත්මක වන පරිදි මහනුවර පරිපාලන ප්‍රදේශයට ඇඳිරි...

ජාතින් අතර අසමගිකම් ඇතිවන අයුරින් ප්‍රකාශ සමාජ මාධ්‍ය ජාලා ඔස්සේ ප්‍රචාරය කල පාසල් සිසුන් දෙදෙනෙකු අත්අඩංගුවට

ජාතින් අතර අසමගිකම් ඇතිවන අයුරින් සමාජ ජාලා වල ප්‍රකාශයන් ප්‍රචාරය කල වයස අවුරුදු 17 - 18 පාසල් සිසුන් දෙදෙනෙකු රහස් පොලිසිය විසින් අත්අඩංගුවට ගෙන...