බාධක ජයගෙන ආදරේ කරන්න නම්, අපි හැමෝම ආදරයන කරන්න පටන් ගන්නේ ඒ ආදරේ විවාහයෙන් තවත් ශක්තිමත් වෙලා ජිවත් වන තුරුම පවත්වාගෙන යන්නයි.එත් සමහර ආදර කතා විවාහයටත් කළින්ම කෙළවර වෙනවා වගේම තවත් සමහර ආදර කතා විවාහයෙන් පසුවත් බිඳ වැටෙනවා.ලංකාව වැනි ආසියාතික රටක නම් විවාහයෙන් පසුව බිඳ වැටෙන ආදර කතා යුරෝපයට වඩා සාපේක්ෂව අඩු වුවත් බිඳ වැටීමේ වර්ධන වේගය ඉහල යමින් පවතිනවා.

කොහොමද ආදර කතාව බිඳ වැටෙන්නේ නැතුව පවත්තගෙනයන්නේ? ඔබත් මේ කරණා ගැන සැලකිලිමත් වෙනවද කියලා මොහොතක් හිතලාබලන්න.

හැමදේටම ඇඟිලි ගහන්න එපා.

ආදර සබන්දතවයකදී වැදගත්ම දෙයක් තමයි ආදරය කරනවා ඇරෙන්න ස්වාමියාට තවත් වැඩ තිබෙනවා කියන එක තේරුම් ගන්න එක.ඒ කියන්නේ ආදරය කියන්නේ ජිවිතේ එක කොටසක්.අපි හැමෝටම පෞද්ගලිකත්වයක් තියෙනවා.ඒ කියන්නේ රහස් තිය ගන්නවා කියන එක නෙවෙයි.යාළුවොත් එකක් නිදහසේ ටික වෙලාවක් ගත කරන්න,පවුලේ අයගේ වැඩකට සහභාගී වෙන්න,කාර්යාලයේ විනෝද සවාරියකට යන්න වගේ දේවල් අපි හැමෝටම තියෙනවා.ඒ වගේ වෙලාවල් වලට හැම වෙලේම call කර කර ඕනෑවට වවඩා බිරිඳක්/පෙම්වතියක් කොච්චර ආදරය කළත් එපා වෙනවා නේද?

ඔහුත් වෙනම ජීවියෙකි

ගොඩක් දෙනෙක් හිතාගෙන ඉන්නේ ආදරය කරන දෙන්නෙක් එකම දේකට කැමති වෙන්න ඕනි කියලා.එකම විදිහට හිතන්න ඕනි කියලා.මොහොතක් හිතන්න ඔබ දෙදෙනා පුද්ගලයින් දෙදෙනෙක්.හැදුනේ වැඩුනේ වෙනම පරිසරයන් දෙකක.ඇසුරු කරේ වෙනස්ම පුද්ගලයන් ඒහෙම නම් කොහොමද දෙන්නගෙම පැතුම් එක වගේ වෙන්නේ?අනිත් අතට එකම වගේ සිතුම් පැතුම් තියෙනකොට ජිවිතේ කම්මැලි කමක් දැනෙනවා නේද?වෙනස්අදහස් තියෙනකොට තමයි ජිවිතේ වෙනස් විදිහකට දකින්න පුළුවන් වෙන්නේ.

කතා කරන්නත් වෙලාවක් ඕනි.

දෙන්නටම එකතු වෙලා (සතුටින්)කතා කර කර ඉන්න පුළුවන් වෙලාවක් හොයා ගන්න පුළුවන් නම් එක හරිම වටිනවා.මොකද එකෙන් දැනෙනනවා දෙන්නටම දෙන්නගේ ජිවිතවල ඉන්නවා කියන එක.එක ළඟ වාඩි වෙලා ඕපදුපයක් කියලා හරි හිනා වෙලා සතුටින් ඉන්න පුළුවන්.එකත් හැකියාවක් හිනාවෙලා සතුටින් කතා කරනවා කියන්නේ මොන හරි දෙයක් ගැන තර්ක කරලා අන්තිමට වචන වලින් දමලා ගහන එක නෙවෙයි.ඒ වගේ වෙලාවක පුළුවන් අනාගතේ ගැන එහෙමත් නැත්නම් මොන හරි දෙයක් කතා බහ කරලා තීරණ ගන්නත්. අපි හැමෝම මිනිස්සු විශ්වාසය කියන්නේ හරියට විදුරු බදුනක් වගේ විශ්වාසය බිදුනට පස්සේ එක හදාගන්න දීර්ඝ කාලයක් ගතවෙනවා.ඒ බව මතක තියාගෙන විශ්වාසය නැතිවෙන ආකාරයේ කටයුතු නොකර බුද්ධිමත්ව කටයුතු කරන එක තම වැදගත්ම දේ.අනිත් කාරණය තමා අපි හමෝම මිනිස්සු මිනිස්සු අතින් තම වැරදී සිද්ධ වෙන්නේ.අපි කසාද බඳින්න දෙවිවරු හොයන එක හරිම බොළඳ වැඩක්.මිනිස්සුන්ගේ හැසිරීම් රටා තේරුම් අරගෙන ඒ හොඳ නරකදෙකම ඇතුළත් පැකේජ් එකට ආදරේ කරන්න පුලුවන් වෙන් එක තමයි වෙන්න ඕනි.එහෙම අය තමන්නේ ආදරවන්තයගේ/සැමියාගේ සුළු වැරද්දක් වුනා කියලා දමලා ගහලා යන්නේ නෑ.

නිවස ජය ගන්නා දෝනි – 2

නිවසට වාසනාව ගෙනදෙන්න මෙහෙම කරන්න.

අපි අලුත් නිවසක් හදන්නේ ජිවිත කාලෙටම පදිංචි වෙලා ඉන්න කියල හිතාගෙන. නිසවක් හදනවා වගේම නිවස හදන්න ඉඩමක් ගන්න එකත් හරිම පරිස්සමින් කරන්න ඕනි දෙයක්....

තම හොඳම මිතුරන් සමඟ විවාහ වූ බොලිවුඩ් තරු

ශ්‍රී ලංකාවේ අපි සිනමා රසිකයින් විදියට ඉන්දියාවේ බොලිවුඩ් තාරකාවන් ගැන තිබෙන්නේ නිරන්තර අවධානයක්.මේ සිනමා තාරකාවන්ගේ ආදර කතාත් ඒ තරම්ම අපේ කුතුහලය අවුස්සන සුළුයි.මෑතකදී ඉන්දියාවේ...

ඔයත් කැමතිද ස්වභාවිකව කොන්ඩෙ Straight කරන්න?

කාන්තාවන්ගේ සුන්දරත්වය ගැන කතා කරන කොට හිස කෙස් වලට හිමිවෙන්නේ සුවිශේෂී ස්ථානයක්. හැමෝම කැමතියි තමන්ගේ කොණ්ඩය ලස්සනට තියාගන්න. ඉතින් අද අපි කියල දෙන්නේ පැයක්...

ගණිකාවකී ඈ

වෙලාව රාත්‍රි දහය ලෙස ඔරලෝසුවේ සදහන් විය. මම දිව්‍යා හේශානී. තාම අවුරුදු 21යි. ගමේ හැදුන මට ලස්සන දිග කොන්ඩයක් තිබ්බා. ලස්සන සිරුරකට හිමිකම් කියන...

එක එක කෑමට එක එක තෙල් වර්ග

අවුරුදු කලෙත් ළඟ ළඟම එනවා. මේ දවස්වල අපේ ගෘහනියන්ට නම් කුස්සියේ බරටම වැඩ වැඩි වෙන කාලයක්. ඒ වගේම තමයි එක එක වර්ගයේ කෑම ජාති...

අපේ සතුටු පවුල

මේ ලිපිය පවුලේ සතුට වෙනුවෙන් යමක් කරන්න සිතන තාත්තා , අම්මා, දුව, පුතා ඇතුළු ඔබේ පවුලේ සැවොම වෙනුවෙන්.... අපේ පවුල තුල සතුටින් ගත කරන අවස්ථා...

ඔබ නිදන ඉරියව්වෙන් කියවෙන ලිංගික රහස්

නිදාගැනීමේදී කාන්තා සහ පිරිමි දෙපාර්ශවයම විවිධ ඉරියව් භාවිතා කරනවා. ඉතින් මේ ඉරියව් මඟින් ලිංගිකත්වය පිලිබඳ අනාවැකි කියවෙන බව ඔබ දන්නවාද?   මෙහිදී ඔබ යම්කිසි ආකාරයකට ඔබගේ...